Nasır

Nasırlar radyo frekans yöntemi ile kesi ve dikişe gerek kalmadan ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Nasır Tedavisi

Ayak Tabanında Nasır

Nasırlar bulunduğu konuma göre hem ağrılı hem de estetik kaygıya neden olan bir sorundur. Örneğin ellerde ortaya çıkan nasırlar estetik açıdan rahatsız edici olabilir. Aynı şekilde ayaklarda, ayak parmaklarının üst kısımlarında ortaya çıkan nasırlar görsel olarak istenmeyen durumlara neden olabilir. Estetik kaygıya neden olan nasırlar ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilerek hem …

Devamını Oku

Nasır Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nasır Neden Olur?

Nasır cildin dış yüzeylerle sürütnmesine ve baskıya maruz kalması sonucunda ortaya çıkmaktadır. En sık ayaklarda ve ellerde görülmektedir. Ayaklarda olan nasırlar genellikle ayağa uygun olmayan ayakkabıların giyilmesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. İlk olarak ciltte kalınlaşma şeklinde görülen sorun müdahale etmezse nasır oluşmasına neden olmaktadır.

Nasır Nasıl Geçer?

Nasırların kalıcı olarak geçmesi için nasır kökü yani nidusun mutlaka çıkarılması gerekir. Aksi halde nasır kökü çıkarılmazsa sorun çok kısa sürede tekrar eder.

Nasır Ameliyatsız Tedavi Edilir Mi?

Nasırlar radyo frekans yöntemi ile ameliyatsız olarak tedavi edilebilmektedir. Kesi ve dikiş olmaması sayesinde iyileşme süresi kısadır. Tedavi sonrasında ağrı kesici almayı gerektirecek düzeyde bir ağrı olabilir. Bu da birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Nasır Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nasır sorununda tedavi kadar tedavi sonrasında ki süreçte önemlidir. Nasırın tekrar etmemesi için nasır oluşmasına neden olan durumlar mutlaka ortadan kaldırılmalıdır. Aksi halde yeni nasır oluşma riski bulunmaktadır.