Gençlik Aşısı (H100 Plus) Nedir? Nasıl Uygulanır?

H100 Plus Gençlik Aşısı

Günümüzde ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları çok talep görmektedir. Cilt gençleştirme uygulamalarından en çok tercih edilen ise “Gençlik Aşısı” uygulamasıdır. Bu yazımızda Gençlik aşısı uygulaması hakkında merak edilen tüm sorular detaylı olarak cevaplandırılacaktır.

*Kliniklerimizde orijinal H100 Plus Gençlik Aşısı kullanılmaktadır.

kleopatra gençlik aşısı

H100 Plus Gençlik Aşısı (Kleopatra Aşısı) Nedir?

H100 plus gençlik aşısı içeriğinde yüksek oranda hyaluronik asit, vitaminler ve amino asitler bulunan bir medikal estetik ürünüdür. Gençlik aşısı uygulaması ürünün cildin orta katmanına enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu aşı, cildin elastikiyetini artırmak, nem dengesini sağlamak, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için tasarlanmıştır.

Neden Gençlik Aşısı Tercih Edilmelidir?

Yaşlanma karşıtı krem, serum ve ürünlerle istenilen sonuçların alınamamaktadır. Bunun sebebi ise ürünlerin cilt yüzeyinden uygulamasının yetersiz kalmasıdır.

Gençlik aşısı uygulaması sayesinde cildin ihtiyacı olan vitamin, minarel ve amino asitler direk olarak cilt altına enjekte edilmektedir. Bu sayede kremlerle uzun vadelerde bile alınamayan sonuçlar gençlik aşısı uygulaması ile kolaylıkla alınmaktadır.

Gençlik aşısı dışındaki ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Gençlik Aşısı İçeriğinde Neler Var?

H100 Plus gençlik aşısı, cilt sağlığı, parlaklığı, canlanması ve yenilenmesi için özel olarak formüle edilmiş çeşitli bileşenler içerir:

Hyaluronik Asit

Vücudumuzda 20li yaşların ortasından itibaren hormonal değişimlere bağlı olarak Hyaluronik Asit miktarı giderek azalmaya başlamaktadır. Hyaluronik Asit ciltte su tutulmasını sağlar. Yani bu özelliği sayesinde cildin nemli kalmasını, elastik olmasını, parlak ve canlı görünmesini sağlar. Ancak 30 lu yaşlardan sonra azalmasına bağlı olarak yavaş yavaş yaşlanma süreci başlamaktadır.

Gençlik aşısı sayesinde cildin orta katmanına Hyaluronik Asit enjekte edilmiş olur. Bu sayede cilt su tutar. Nemlenir ve daha canlı bir görünüm elde edilir.

Vitaminler (A, B, C, E)

Ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarılması ve kolajen üretiminin arttırılmasında vitaminlerin görevi oldukça önemlidir. Gençlik aşısı içerisinde bulunan A vitamini (piyasada bilinen ismi ile retinol), B vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunmaktadır.

A vitamini yani retinol hücre yenilenmesinden sorumludur. Hücre yenilenmesine ek olarak cilt tonunun eşitlenmesi ve renk düzensizliklerinin giderilmesini sağlamaktadır.

B vitamini ise cildin nem oranın artmasında, cilt bariyerinin güçlenmesinde, cildin daha parlak ve canlı görünmesinden sorumludur.

C vitamini ise kolajen miktarının arttırılmasını sağlar. Ek olarak ise antioksidan özelliği sayesinde cildi strese karşı korumaktadır.

E vitamini cildin nemlenmesinden, cilt bariyerinin güçlendirilmesinden ve cildin güneş ışınlarına karşı korunmasından sorumludur.

Gençlik aşısı içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde cildin içten onarılması, canlanması ve renk düzensizliklerinin giderilmesi amaçlanır.

Mineraller

Kolajen miktarının arttırılmasında ve cildin elastikiyetinin korunmasında mineraller oldukça önemlidir. Hücresel onarım için cildin minerallere ihtiyacı vardır. Mineraller sayesinde cildin yaşlanma sürecinden daha az etkilenmesi sağlanabilir. Ayrıca cildin yağ dengesini düzenler. Bu sayede cildin aşırı yağlı ya da mat görünmesi engellenir. Cildin canlı ve parlak görünmesine katkı sağlar.

Bunlara ek olarak gençlik aşısı içerisinde bulunan amino asitler ve peptidler de cildin güçlenmesini, canlanmasına ve kolajen miktarının arttırılmasına katkı sağlamaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı oldukça pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Muayenehane ortamında uygulanabilir. Herhangi bir ön hazırlık gerekmez. Muayene sonrasında hemen uygulanabilir.

Uygulama yaklaşık 15-20 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilir.

Gençlik aşısı uygulamasında ürün ince iğneler yardımı ile cildin orta katmanına enjekte edilir.

Ağrılı bir işlem değildir. Ancak ağrı eşiği düşük olan hastalarda hiç rahatsızlık hissedilmemesi için işlem öncesinde lokal anestezi kremi uygulanabilir.

Uygulama Sonrası

Uygulama sonrasında özel bir bakım gerekmez. Bazı hastalarda iğne giriş deliklerinde hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklarda ertesi gün kendiliğinden geçmektedir.

Gençlik İksiri Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Aşı yaşlanma belirtilerinin görüldüğü her yere uygulanabilir. Göz altı dahil tüm yüz, dekolte bölgesi ve ellere uygulama yapılabilir.

Gençlik İksiri Kaç Seans Uygulanmalıdır.

Doktorun kişiye özel farklı bir önerisi yoksa genellikle senede 3 seans uygulama yapılması önerilir. 3 seans tamamlandıktan sonra doktorun gerekli görmesi halinde 4-6 ay sonra hatırlatma seansı da yapılabilir.

Kimler Gençlik Aşısı – İksiri Yaptırabilir?

25-30 yaşından sonra herkes gençlik aşısı yaptırabilir. Alerjik bünyeye sahip olan kişilerin ise doktora danışarak karar vermesi gerekir.

Kalıcılık

Uygulama sonrasında etkisi 9-12 aya kadar devam etmektedir. Düzenli yapılan uygulamalarda kalıcılık süresi de giderek uzamaktadır.

genclik-assisi-once-sonra-gorseli

Gençlik Aşısı Faydaları Nelerdir?

 • Cilt altına enjekte edilen Hyaluronik Asit sayesinde cilt su tutar ve elastikiyeti artar. Bu sayede zaman içerisinde ciltte ki derin kırışıklıklar açılır. Mimik çizgilerinin belirginliği de azalır.
 • Cilt daha parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.
 • Ciltte hücre ve doku yenilenmesi hızı artar.
 • Daha sıkı ve diri bir cilt görünümü elde edilir.
 • Cildin yaşlanma hızı yavaşlatılır.
 • Cilt altı dokular onarılmış olur.
 • Cilt lekeleri azalır. Cilt tonu eşitlenmiş olur. Ve yeni lekelerin oluşması engellenir.
 • Lifting etkisi ile yüzü ve cildi yukarı doğru toparlar.
 • Cilt kalitesi artar ve bu sayede daha genç bir görünüm elde edilmiş olur.

Gençlik Aşısı Yaptırmadan Önce

Gençlik Aşısı yaptırmadan önce mutlaka iyi bir aştırma yapılması önerilir. Piyasa da pek çok ürün bulunmaktadır. Maksimum verim alınması için İdea Estetik olarak bizim önerimiz içeriği dolu dolu olan H100 plus gençlik aşısıdır. Uygulama sonrasında istenmeyen bir durumla karşılaşmamak için uygulama mutlaka bir klinikte, doktor tarafından yapılmalı ve orijinal ürün kullanıldığından emin olunmalıdır.

Kaynaklar

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583886/
 1. Papakonstantinou, E., Roth, M., & Karakiulakis, G. (2012). Hyaluronic acid: A key molecule in skin aging. Dermato-endocrinology, 4(3), 253-258.