Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri Hakkında Tüm Merak Edilenler

Günümüzde ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri oldukça popülerdir. Hem kesi ve diliş olmadan kolaylıkla yapılabilmesi, hem de hastaların aynı gün sosyal hayatına dönebilmesi sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ameliyatsız uygulamaların tercih edilmesinde bir diğer önemli husus ise hastane süreci olmaması sayesinde ameliyatsız yöntemlerin daha ekonomik olmasıdır.

Bu yazımızda İdea Klinik merkezlerimizde uygulanan cilt gençleştirme uygulamaları detaylı olarak ele alınacaktır. Cildiniz için uygulama yaptırmak istiyor ama hangi uygulamanın size uygun olduğuna karar veremiyorsanız yazımızın kalan kısmını okumanızı öneririz.

*25 yaşından itibaren ciltten kolajen üretimi her yıl azalmaktadır. Bu nedenle cilt bakım ve gençleştirme uygulamalarına 25 yaş sonrasında başlanması önerilir. Böylece cildin nemi, parlaklığı ve canlılığı desteklenerek korunabilir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Cilt Gençleştirme PRP Uygulaması ( Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme)

Mezoterapi Yüz Gençleştirme (Mezolifting)

Botoks Uygulaması (Kırışıklık Tedavisi, Kaş Kaldırma, Ameliyatsız Yüz Germe)

Gençlik Aşısı ( h100 – somon dna)

PRP İle Cilt Gençleştirme

Prp uygulaması sayesinde %100 doğal yollarla cilt gençleştirme uygulaması yapılabilmektedir. Uygulama kişinin kendi kanından elde edilen solüsyonla yapılır. Bu sayede hiç bir yan etki riski yoktur. Her yaşta güvenle yapılabilir. Ayrıca kişinin kendi kanından elde edilmesi sayesinde kişiye özeldir ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Cilt PRP Uygulaması Nasıl Yapılır?

PRP uygulamasında ilk olarak kişinin kanı alınır. Daha sonra alınan kan trombositten zengin hücrelerinden ayrıştırılır. Bu ayrıştırma işlemi santrifüj cihazı yardımı ile yapılır. Daha sonra elde edilen trombosit yönünden zengin solüsyon cildin orta katmanına enjekte edilir. Trombositler vücudumuzda hücre onarılmasından ve yenilenmesinden sorumludur. Bu özelliği sayesinde cildin onarılmasını, yenilenmesini, daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Etkili sonuçlar alınması için minimum 3 seans uygulama yapılması önerilmektedir. Etkili ve kalıcı sonuçlar için ortalama 10-15 seans seans yapılması idealdir.

Uygulamalar arasında 7-15 gün süre olması uygundur. Seanslar tamamlandıktan sonra senede 1-2 kez hatırlatma seansı yapılması da faydalı olacaktır.

PRP Uygulaması Kaç Yaşından İtibaren Yaptırılabilir?

Uygulama 25-30 yaşından sonra yapılabilir. PRP uygulaması yapılmasına erken yaşta başlanırsa cildin gençliği ve güzelliği korunabilir.

ameliyatsız cilt gençleştirme

Cilt Gençleştirme PRP Faydaları Nelerdir?

PRP enjeksiyonu ile ince kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Daha canlı, parlak ve bakımlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yeterli sayıda uygulama yapılması sayesinde cilt lekelerinden ve ciltteki renk düzensizliklerinden kurtulabilirsiniz.

Boyun ve dekolte bölgesine uygulama yapılması sayesinde bu alanlarda da cilt kalitesinde artış görülür.

PRP Uygulaması hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yüz Mezoterapisi – Mezolifting-

En sık tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalardan birisi de mezoterapi uygulamasıdır. Mezoterapi uygulamasında amaç cilt altına enjekte edilen vitaminler sayesinde cildin kolajen üretiminin arttırılmasıdır. Mezoterapinin uygulamasında prp den farklı olarak kişinin ihtiyacına ve beklentisine göre vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimler cildin orta katmanına enjekte edilir.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Ciltteki yaşlanma belirtileri ve sarkmaları için,

Leke tedavisinde (yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri…)

Gözaltı morluk ve torbalarının geçirilmesi için,

Cildin canlandırılması ve gençleştirilmesi için mezoterapi uygulamasına başvurulmalıdır.

PRP uygulaması %100 doğal olması sayesinde gebelerde dahil olmak üzere güvenle uygulanabilir. Ancak mezoterapi uygulaması gebelerde, emziren annelerde, kanser hastalarında ve kanser tedavisi gören bireylerde, kan pıhtılaşması sorunu yaşayanlarda uygulanması önerilmemektedir.

Mezoterapi Faydaları Nelerdir?

Mezoterapi uygulamasının en avantajlı yönü sorunlu bölgeye direk olarak müdahale edilebilmesidir. Bu sayede leke tedavisi, göz altı morlukları gibi durumlarda maksimum sonuç alınabilmektedir.

Mezolifting Kaç Seans Uygulanır?

Mezoterapi uygulanmasında seans sayısı muayene ile kişiye özel olarak belirlenir. Genel olarak en az 3 seans uygulama yapılması önerilir. İleri düzey cilt problemlerinde 10 seansa kadar uygulama yapılması önerilebilir.

cilt gençleştirme

Gençlik Aşısı – H100 – (Ameliyatsız Cilt Gençleştirme)

Bir diğer en çok tercih edilen cilt gençleştirme uygulaması gençlik aşısıdır. Gençlik aşısı; somon dna, gençlik iksiri, nem aşısı gibi isimlerle de bilinmektedir. Özellikle 25 yaşını geçen her kadın ve erkeğe gençlik aşısı önerilmektedir.

Gençlik aşısı cilt altına hyalüronik asit enjekte edilmesidir. Gençlik aşısının içerisinde başka etken maddeler bulunsa da ana etken madde hyalüronik asittir. Hyalüronik asit su tutma özelliği yüksek bir maddedir. Bu maddenin cilt altına enjekte edilmesi ile cilt altında kolajen üretimi artar ve su tutma özelliğine bağlı olarak cildin elastikiyeti artarak daha canlı görünür.

Gençlik aşısında amaç yaşın ilerlemesi ile birlikte vücutta sentezlenmeyen veya sentezlenmesi azalan maddelerin dışarıdan takviye edilmesidir. Bu sayede hücre ve dokular yenilenir. Cilt sıkılaşır, gözenekler azalır ve ciltte nem oranı artar.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

Gençlik aşısı 1-2 cm aralıklarla, çok ince iğneler yardımı ile aşının deri altına enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Genel olarak 3 seans uygulama yapılması yeterlidir. 3-6 hafta içerisinde tamamlanan 3 seans sonrasın 4 ay aralıkla hatırlatma seansı yapılarak uygulamanın etkinliği devam ettirilebilir.

Botox Enjeksiyonu İle Kırışıklık Tedavisi – Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Yaşlı görünmeye neden olan en büyük etken ciltte oluşan derin kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklar anti-aging kremlerin uzun süre, düzenli olarak kullanılması ile kısmen azalabilir. Ancak kırışıklardan kurtulmak için en etkili çözüm botox enjeksiyonudur.

Botoz enjeksiyonu ile en derin kırışıklıklar bile tedavi edilebilir. Bu sayede uzun süre, pahalı ürünler kullanılmasına gerek kalmadan kırışıklıklar geçebilir.

Botox Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Alın kırışıklıkları
  • Göz çevresi (kaz ayağı) kırışıklıkları
  • Dudak çevresi kırışıklıkları
  • Kaş çevresi (kaş kaldırma için)
  • Çene bölgesi (çene inceltme için)

Botox Sadece Kırışıklık Tedavisi İçin Mi Kullanılır?

Hayır. Ameliyatsız kaş kaldırma işlemi ve ameliyatsız çene inceltme işlemi de botox enjeksiyonu ile kolaylıkla yani hiçbir kesi ve dikişe gerek kalmadan yapılabilir.

İDEA ESTETİK – Ameliyatsız Uygulamalar

İdea Estetik merkezlerimizde ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarına ek olarak her türlü benin ve lekenin tedavisi, yüzdeki kılcal damarların tedavisi de yapılmaktadır. Bu sayede ameliyatsız yöntemler sayesinde cildinizle alakalı pek çok şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

İstanbul Ankara İzmir Bursa Antalya – Sağlığınız ve Güzelliğiniz İçin Ameliyatsız Çözümler

Ücretsiz ön görüşme fırsatından yararlanmak için 7/24 canlı destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 0542 621 08 88

https://www.ideaestetik.com/ben-tedavisi/

  1. ecem diyor ki:

    Hocam merhabalar. Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Cildimde leke gibi herhangi bir problem yok ama cansız bir görünüm var. Bunun için PRP uygulaması yaptırsak uygun olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir