Ozon Tedavisi Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

OZON TEDAVİSİ İLE BAĞIŞIKLIĞINIZI GÜÇLENDİRİN. (1)

Ozon Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Günlük hayatımızda bazen stres, bazen yetersiz beslenme, mevsim geçişi gibi durumlar bağışıklığın zayıflamasına neden olabilir. Bağışıklığın zayıflaması ise pek çok hastalığa davetiye çıkaran bir durumdur. Ozon tedavisi sayesinde bağışıklık güçlendirilerek hastalıklardan korunmak mümkündür. Bu yazımızda ozon tedavisi nedir, kimlere uygulanabilir, kimlere uygulanamaz, faydaları nelerdir, Covid hastalığına karşı ozon tedavisinin etkisi nedir gibi soruların cevapları detaylı olarak ele alınacaktır.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisinde amaç vücuttaki oksijen seviyesinin arttırılması ve buna bağlı olarak kan dolaşımının hızlandırılmasıdır. Bu sayede bağışıklık sistemi güçlendirilmektedir.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ozon tedavisinin uygulanması oldukça kolaydır. Saf ozon ve saf oksijenle belirli oranda karıştırılarak insan vücuduna medikal ozon şeklinde verilerek uygulanmaktadır. Bu sayede hücre ve doku düzeyinde oksijenlenme arttırılmaktadır.

Ozon tedavisi yaklaşık 1 saat sürer. Tedavi esnasında herhangi bir ağrı, sızı hissedilmez. Son derece konforlu bir şekilde uygulanabilir.

Tedavi öncesinde hastanın hikayesi dinlenir. Fiziki muayene yapılır ve hastanın uygun olması durumunda tedavi gerçekleştirilir.

Tedavi için ilk olarak hastadan kan alınır. Daha sonra hastadan alınan kan üç oksiken gazı ile bileştirilir. Hazırlanan bu karışım damar yolu ile hastaya verilir.

Ozon Tedavisi

Ozon Terapisinin Etkisi Nedir?

Medikal ozon uygulamasında birçok fayda sağlanır. En bilinen etkisi antienflamatuar, antibakteriyel ve antiviral etkileridir. Buna bağlı olarak yaraların iyileşmesinin hızlandırılmasını sağlamaktadır.

Bağışıklığı güçlendirmesi sayesinde damar duvarında oksijen seviyesini arttırarak damar duvarının sağlamlığını arttırmaktadır. Böylece kan dolaşımı ve kan basıncının düzenlenmesini sağlar.

En bilinen ve fark edilen etkilerinden birisi de fiziksel performansı arttırması ve ağrıları geçirmesidir.

Uzun yıllardır güvenle uygulanan ozon tedavisinin son yıllarda antiaging etkisi de sıklıkla kullanılmaktadır.

Ozon Terepisinin Etkili Olduğu Hastalıklar Nelerdir?

 • En bilinen etkisi bağışıklığı güçlendirmesinde
 • Ağrı tedavisinde (eklem, kas, sırt ve boyun ağrılarında)
 • Yara bakımı ve iyileşmesinde (özellikle iyileşmesi zor yaraların tedavisinde)
 • Yaşlanma ve cilt sorunlarının tedavisinde
 • Kilo verme sürecinde
 • Kanser hastalığında destekleyici tedavi olarak
 • Mantar hastalıklarının tedavisinde
 • Damar tıkanıklığı tedavisinde
 • Baş ağrısı ve migren tedavisinde
 • Kireçlenme tedavisinde
 • Kış aylarında grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi sorunların engellenmesinde ozon tedavisi uygulanmaktadır.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanabilir?

Ozon tedavisi bağışıklığı güçlendirme etkisi sayesinde pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici tedavi olarak kullanılmaktadır.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanamaz?

Bazı özel durumlarda ozon tedavisi uygulanması uygun değildir. Bazı kan hastalığı olanlarda, kansızlık yaşayanlarda, yeni kalp krizi geçirmiş olanlarda ve gebelik döneminde ozon tedavisi uygulanmaz.

Bağışıklık Güçlendirme İçin Kaç Seans Uygulama Yapılmalıdır?

Ozon tedavisi 48 saat aralıklarla haftada 2 3 kere uygulanabilir. Seans sayısı kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber 10 – 12 seans uygulanmaktadır. Tedavi bittikten 1 2 ay sonra hatırlatma seansları yapılabilir.

Ozon terapisi kalp ve damar cerrahisi uzmanları tarafından kontrollü bir şekilde yapılmalıdır.

İDEA Estetik merkezlerimizde İstanbul Ankara İzmir ve Bursa’da Ozon terapisi uzman hekimlerimiz tarafından bizzat yapılmaktadır.

Ücretsiz muayene imkanından faydalanmak için 0542 621 08 88 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir