Nazolabial Dolgu Uygulaması Nedir? -2023 Dolgu Fiyatları –

NAZOLABİAL DOLGU UYGULAMASI

Nazolabial dolgu uygulaması burun kanatlarından dudaklara doğru inen derin çizgilere yapılan ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Yüz bölgesinin bu alanında olan çizgiler gülme çizgisi, nazolabial çizgiler ya da nazolabial oluk olarak da anılmaktadır. Halk arasında ise bu kırışıklıklar gülme çizgisi olarak bilinmektedir. Bu kırışıklıklar ince ve dikkat çekmeyen kırışıklıklar olabileceği gibi derin bir çizgi ve çöküklük gibi de olabilmektedir.

Gülme kırışıklıkları zamanla yaşın ilerlemesi ile birlikte derinleşir ve kişi gülmediği zaman bile belirgin şekilde orada kalır. Bu çizgiler kişileri estetik olarak rahatsız edebilir, daha yaşlı bir görüntüye neden olabilir.

Nazolabial dolgu uygulaması sayesinde bu derin kırışıklıklar düzeltilir, istenmeyen görüntü ortadan kaldırılır ve daha pürüzsüz bir cilt elde edilir. Dolgu uygulaması hakkında detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Yazımızda İdea Estetik Merkezlerimizde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya) şubelerimize dolgu uygulaması ile ilgili en sık sorulan sorular cevaplandırılacaktır. Sizde sorularınızı yorumlar kısmından bizimle paylaşabilir ya da 0542 621 08 88 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Dolgu uygulaması cilt altına enjeksiyon yapılması şeklinde gerçekleştirilen ameliyatsız, alternatif bir estetik uygulamadır. Ameliyata gerek kalmadan uygulanması sayesinde hem daha pratik hem de çok daha ekonomiktir. Bu avantajlarına ek olarak ameliyatla müdahale edilemeyecek minik deformiteler ve sorunlarda dolgu uygulaması ile kolaylıkla çözülebilir.

Dolgu uygulamasında amaç oluşan derin kırışıklıkların ve çöküntülerin enjekte edilen dolgu maddesi ile düz ve pürüzsüz olmasıdır. Dolgu maddesinin içerisinde yoğum miktarda  hyalüronik asit bulunur.  Hyalüronik asit cilt altında bulunan dokularla bütünleşen bir molekül yapısına sahiptir. Bu özelliği sayesinde yüz bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Nazolabial dolgu uygulaması burun kenarlarından başlayan ve ağızın alt kısmına kadar uzanan derin kırışıklıklara yapılan uygulamaya verilen isimdir. Bunlar halk arasında gülme çizgisi olarak da anılmaktadır. Aşağıdaki görsel de nazolabial bölge gösterilmiştir.

Nazolabial Dolgu Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu uygulaması oldukça güvenli bir uygulamadır. Genç yaşlı fark etmeksizin her yaştan bireye uygulanabilir. İşlem mutlaka bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından yapılmalıdır. Bu sayede nadiren de olsa uygulama yapılmasına engel bir durum varsa doktor muayenesi ile tespit edilebilmektedir.

Uygulama öncesinde yapılması gereken herhangi bir prosedür yoktur. Muayene esnasında doktorun uygun görmesinden hemen sonra dolgu yapılabilir.

Nazolabial Dolgu Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrasında kişiler hemen normal yaşantısında dönebilir. İşlem yapılan bölgede enjeksiyona bağlı hafif morluklar oluşabilir. (Her bireyde oluşmaz. Genelde yalnızca hassas ciltli olanlarda oluşur.) Bunlar dikkat çekici morluklar değildir. Gündelik hayata devam edilebilir. 24 saat su değmemesi önerilir. Ek olarak ilk 24 saatte aşırı mimik kullanılmaması da faydalı olacaktır.

Uygulama Sonra Etki Ne Zaman Görülür?

İşlem sonrasında etki hemen görülebilir. Ancak tam olarak tamamlanması kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 haftayı bulabilmektedir.

Nazolabial Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulamasının kalıcılığı ortalama 8-10 ay devam eder. Bundan sonra ise etkisi azalarak biter. Süre kişiden kişiye değişilebilir. Sigara içilmesi ve sağlıklı beslenilmemesi süreyi kısaltabilir.

Kalıcı Dolgu Uygulaması Var Mıdır?

Evet kalıcı dolgu maddeleri bulunmaktadır. Ancak yaşanan komplikasyonlar nedeni ile kalıcı dolgu uygulamaları önerilmemektedir.

Nazolabial Dolgu Uygulaması Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Dolgu uygulaması ortalama sekiz ay kadar etkisini devam ettirmektedir. Ancak 2 ve 3. uygulama sonrasında bu süre 12 aya kadar uzayabilmektedir. Bu tür düzenli uygulamalarda hastaların senede bir kez uygulama yaptırması yeterli olacaktır.

Nazolabial Dolgunun Yan Etkisi Var Mıdır?

İşlem sonrasında hafif morarma ve kızarıklıklar oluşması dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Kimler Dolgu Yaptırabilir?

18 yaşını doldurmuş herkes yaptırabilir. Ancak uygulama öncesi mutlaka doktor kontrolü yapılmalı ve işlem tecrübeli bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Dolgu ve Bot0ks Arasındaki Farklar Nelerdir?

Her iki uygulamada ameliyatsız estetik uygulamalardır. Botolinium toksini enjeksiyonu ince kırışıkların giderilmesi için uygulanan başarılı bir işlemdir. Özellikle alın kırışıklıkları, kaş arası kırışıklıkları ve kaş kaldırma işlemi için oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Bu uygulamada amaç kasılarak kırışıklıklara neden olan kasların geçici olarak devre dışı bırakılmasıdır. Herhangi bir yan etki olmadan, uzun yıllardır güvenle tercih edilen bir uygulamadır.

Ancak derin kırışıkların tedavisinde etkisi yeterli değildir. Bu aşamada devreye dolgu uygulaması girmektedir. Dolgu uygulaması sayesinde derin çizgiler içerisine Hyalüronik asit enjekte edilerek bölgenin doldurulması amaçlanır. Hyalüronik asitlerin su tutması etkisi sayesinde çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ameliyatsız Estetik Uygulamalarımızın tamamını incelemek için tıklayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Cilt Bakım Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde daha aydınlık, bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler tarafından en sık tercih edilen estetik uygulamalar şunlardır;

İdea Estetik merkezlerimizde doktorlarımız öncelikle taleplerinizi dinler. Daha sonra cildinizi inceler ve size en uygun olarak estetik uygulamalar belirlenir. Bu sayede cildiniz için en doğru tedavi ve bakım süreci size özel olarak planlanır.

2023 Nazolabial Dolgu Fiyatları

Dolgu uygulamasında ücretler kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Ücretin değişkenlik göstermesi ise kişilerin kırışıklık düzeyinin farklılık göstermesine bağlıdır.

Ameliyatsız estetik uygulamalarımızın tamamı tecrübeli doktorlar tarafından bizzat yapılmaktadır.

5 büyük şehirde 7 farklı şubesi bulunan İDEA Estetik merkezlerimizde doktorlarımızla ön görüşmelerimiz ücretsizdir. Ücretsiz ön görüşme fırsatımızdan yararlanmak için 0542 621 08 88 numaralı hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

  • İstanbul ( Bakırköy – Kadıköy – Şişli)
  • Ankara
    İzmir
  • Bursa
  • Antalya

İdea Estetik – Sağlığınız ve Güzelliğiniz İçin İDEAL Çözümler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir