Cilt Gençleştirme Mezoterapisi -Mezolifting- Nedir? Nasıl Uygulanır?

mezoterapi

Mezoterapi Uygulaması – 2024 Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Mezoterapi 1970 li yıllarda tedavi amaçlı kullanılan bir uygulamadır. Günümüzde ise kozmetik dermatoloji alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Mezolifting ismi ile de bilinmektedir. Kullanıldığı farklı kozmetik alanlar bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olanlar saç, selülit ve cilt gençleştirme mezoterapisidir.

Saç dökülmesi ve saç güçlendirme uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır? Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda ise cilt gençleştirme uygulaması detaylı olarak ele alınacaktır. Uygulama hakkında bilgi edinmek isteyenlere yazımızın tamamını okumasını öneririz.

Mezoterapi Nedir?

Cilt gençleştirme uygulaması cildin kolajen miktarının ve elastikiyetinin arttırılması için cildin orta katmanına ince iğneler yardımı ile cildinin ihtiyacı olan maddelerin enjekte edilmesidir. Cilt altına enjeksiyon yapılması sayesinde uygulamadan maksimum verim alınmaktadır. Ayrıca enjeksiyon sayesinde bölgede kan dolaşımı artar bu da cildin kendini yenileme hızı da artmaktadır. Mezoterapinin bir diğer avantajı ise kullanılacak maddelerin kişinin cilt tipine ve cildinin ihtiyacına göre tercih edilebilmesidir.

Uygulamanın avantajlarından birisi de lokal olarak enjekte edilmesi sayesinde direk olarak sorunlu bölgeye enjekte edilebilmesidir.

Cilt Gençleştirme Uygulamasında Hangi İlaçlar Kullanır?

Yüz ve cilt mezoterapi uygulamalarında kullanılacak maddeler kişinin cildinin ihtiyacına ve beklentisine göre farklılık göstermektedir. Genel olarak hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler karıştırılarak elde edilen solüsyonlar cilt altına enjekte edilir.

Mezolifting – Gençlik İksiri Nasıl Uygulanır?

Günümüzde cilt bakım uygulamalarından en popüler olanlardan birisi de mezoterapisi uygulamasıdır. Oldukça başarılı sonuçlar alınması sayesinde pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Uygulaması oldukça kolay ve pratiktir. Klinik ortamına 10-15 dakika kadar bir sürede uygulanabilir.

Güzellik merkezi ve kuaförler gibi yerlerde bu tür uygulamalar yapılmaktadır. Ama uygulama sonrası istenmeyen bir durumlar karşılaşılmaması için mutlaka bu alanda uzman bir hekim tercih etmeniz önerilmektedir.

Mezoterapi uygulamasında kullanılacak solüsyon kişinin cilt tipine, şikayetlerine ve isteklerine göre kişiye özel olarak hazırlanır. Bu sayede uygulamadan maximum fayda sağlanır.

Kişiye özel olarak hazırlanan solüsyon çok ince iğneler yardımı ile cildin orta katmanına 1 cm aralıklarla enjekte edilir. Uygulama tüm yüze ve dekolte bölgesine yapılabilir.

Mezolifting Hangi Problemlerin Tedavisinde Kullanılmaktadır?

Mezolift, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan tüm sorunlar için güvenle kullanılabilir.

•    Kırışıklık (derin cilt kırışıklıkları)
•    Ciltteki renk eşitsizliklerinin giderilmesi – renk tonu eşitlenmesi
•    Derinin rengini açıp daha canlı gösterme – cilde parlaklık kazandırılması
•    Ciltteki yağlanmaları giderme – cilt yağ düzeyini dengeleme
•    Cilt lekelerinin tedavisi
•    Sivilce ve akne izi tedavisi


Kaç Seans Uygulanma Yapılmalıdır?

Seans sayısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak haftada bir seans yapılması ve toplamda 5 seans yapılması önerilir. Kalıcı etki için beş seans tamamlandıktan sonra 3 – 4 ayda bir hatırlatma seansı yapılması tavsiye edilir.

Uygulama Ağrılı Mıdır?

Mezoterapi işlemi ağrılı ve acılı bir işlem değildir. Ancak ağrı eşiği düşük olan hastalarda lokal anestezik kremler uygulanabilir. Bu sayede hiç rahatsızlık hissetmeden uygulama tamamlanabilir.

Uygulama Güvenli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

Mezoterapi uygulaması güvenlidir. Bazı hastalarda cilt hassasiyetine bağlı olarak hafif morarmalar oluşabilir. Bu morluklar ise kısa sürede kendiliğinden geçer.

Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mezoterapi cilt bakım uygulaması sonrasında ilk 24 saat su değdirilmemesi önerilir. İlk gün duş alınmaması, sauna kullanılmaması önerilir. Bunlara ek olarak doktorun önerisi dışında herhangi bir bakım ürünü kullanılmaması önerilir.

Cildin kaşınmaması ve kese, masaj gibi uygulamalar yaptırılmaması da önerilir.

Uygulama Sonrasında Sonuçları Ne Zaman Görülmeye Başlar?

2. seans uygulaması sonrasında sonuçlar görülmeye başlar. Ancak son seanstan sonra cildin kendini yenilemesi hala devam eder.

Neden Mezoterapi Yaptırılmalıdır?

Cildin elastik yapısı yaşlanmaya bağlı olarak zamanla deforme olur. Cildin elastik olmaması zamanla kırışıklıklar ve yaşlı bir cilt görünümüne neden olur. Günümüzde bu tür yaşlanma etkilerinin ortadan kaldırılması veya ilerlemesinin durdurulması için pek çok cilt bakım ürünü üretilmiştir. Bu ürünlerin uzun süre düzenli şekilde kullanılması cildin yaşlanma etkisinin önlenmesi için faydalıdır.

Ancak kayda değer bir fayda görülmesi için kaliteli ürünlerin uzun süre ve düzenli bir şekilde kullanılması gerekir. Bu tür uzun süre düzenli kullanım her zaman mümkün olmamaktadır.

Mezoterapi uygulaması sayesinde uzun süre ve düzenli şekilde ürün kullanılmasına gerek yoktur. 5 hafta boyunca haftada bir kere 10-15 dakikalık seans cildin yaşlanma etkilerinden korunması için yeterlidir.

Ayrıca mezoterapi uygulamasının en avantajlı kısmı ise cildin ihtiyacı olan maddelerin direk olarak cildin altına enjekte edilmesidir. Bu sayede cilt yüzeyinde uygulanan bir üründen kat kat fazla güzel sonuçlar alınabilmektedir.

2024 Mezoterapi Fiyatları

Başarılı bir mezoterapi uygulaması kişiye özel olarak planlanır. Kişinin cilt tipine göre ilaçlar ve vitaminler kullanılır. Uygulamada kullanılacak ilaçlar ve kaç seans uygulama yapılacağı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Uygulama Cilt Sıkılaşması Sağlar Mı?

Evet mezoterapi yaptıran bireylerde cilt sıkılaşması sık sık görülen bir faydadır. Sıkılaşmaya ek olarak selülit mezoterapisi ilde portakal kabuğu görünümü engellenebilmektedir.

En sık tercih edilen anti-aging bakım uygulamalarından ile ilgili detaylı bilgi almak için 0542 621 08 88 numaralı hattımızdan ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturabilirsiniz.

İDEA ESTETİK Merkezi Nerede?

İdea Estetik merkezleri 5 büyük şehirde 7 farklı şube ile hizmet vermektedir.

İstanbul (Bakırköy – Kadıköy – Şişli) , Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya

Neden İdea Estetik Merkezi

İdea Estetik merkezinde tüm medikal estetik uygulamaları tecrübeli hekimler tarafından bizzat uygulanır. Yardımcı personeller ya da hemşireler uygulama yapmaz. Bu sayede uygulama sonrasında istenmeyen sorunlarla karşılaşılması riski en aza indirilir.