Ben Aldırma Fiyatları

Ben aldırma fiyatları benin büyüklüğüne ve kişinin sigortası olup olmadığına göre belirlenmektedir. Sosyal güvencesi olanlar için 0,5mm e kadar olan ilk ben 300 TL takip eden her ben 150 TL olarak ücretlendirilmektedir. Sigortası olmayanlar için ise iki katı ücret uygulanmaktadır. Yani sigortası olmayanlar için 0,5mm e kadar ilk ben 600 sonraki benler 300 TL dir.

5 mm den büyük ve göz içi, kaş, kirpik gibi özellikli bölgelerde olan benler muayene ile ücretlendirilmektedir. Ücretsiz muayene randevusu alarak size en yakın şubemize gelerek tedavi ücretini öğrenebilirsiniz. Ya da whatsapp hattımıza görsel yollayarak tedavi ücretini öğrenebilirsiniz.

Ben Aldırma Ücreti
Online Tedavi Ücreti Öğrenme

İstanbul (Bakırköy, Kadıköy, Şişli), İzmir, Ankara ve Bursa’da bulunan İdea Klinik şubelerinde ben muayenesi ücretsizdir. Tüm İdea şubelerinde dünyada kullanılan ben teknolojilerinin tamamı kullanılmaktadır. Bu sayede her ben yapısına en uygun yöntemle birkaç dakika içerisinde alınabilmektedir.

Ben aldırmak isteyenler tarafından en sık sorulan soru ben aldırdıktan sonra iz kalır mı sorusudur. Ben tedavisi sonrasında ne kadar iz kalacağı benin hangi yöntemle alındığı ve tedaviyi yapan doktorun tecrübesi ile doğrudan alakalıdır. Ben aldırdıktan sonra en az izin kalması için benin mutlaka yapısına uygun yöntemle alınması gerekmektedir.

Ben Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Ben tedavisi geçmişte ameliyatla yani benin kesilerek çıkarılması şeklinde yapılmaktaydı. Ancak ameliyatla ben aldırırken tedavi sonrasında çoğunlukla benden daha büyük bir iz kalmaktaydı. Üstelik ameliyatla yalnızca ciltten kabarık ve büyük benler alınabilmekteydi. Yüzeysel ve leke gibi benlere müdahale edilememekteydi.

Ameliyat yönteminin dezavantajlı olması ve ameliyatsız ben tedavilerinin geliştirilmesi ile ameliyatla ben tedavisi büyük oradan terk edilmiştir.

Ameliyatsız Ben Aldırma Yöntemleri

Ameliyatsız ben tedavilerinde benler kesi ve dikişe gerek kalmadan ameliyatsız yöntemlerle alınabilmektedir. Bu sayede tedavi sonrasında iz kalma riski en aza indirilmektedir.

Ben tedavisinde hangi yöntemin uygulanacağı benin yapısına göre doktorun yapacağı muayene ile belirlenmektedir.

Lazerle Ben Aldırma

Lazer teknolojisi 2000li yılların başından beri sağlık alanında kullanılmaktadır. Lazerle ben tedavisi de yüzeysel benlerin tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Lazer ışınının etkisi ile yüzeysel ve koyu renkli benler ciltten silinmektedir. Başarılı ve pratik bir tedavi yöntemidir. Lazerle ben aldırma yüzeyse benler için oldukça avantajlı bir yöntemdir.

Lazerle ben aldırma sonrasında iz kalmamaktadır. Ancak çok büyük benlerin tedavisinden sonra belli belirsiz hafif bir iz kalabilmektedir.

Krioterapi ile Ben Aldırma ( Dondurma Yöntemi ile Ben Tedavisi)

Krioterapi ben sıvı azot uygulanarak gerçekleştirilen bir yöntemdir. Sıvı azot uygulanarak ile ben soğutularak çürüyerek düşmesi sağlanır. Genel olarak et beni tedavisinde tercih edilmektedir. Yüzeysel benlerin tedavisinde tercih edilmez.

Krioterapi yani dondurma yönteminde uygulanan azotun cildin ne kadar derinine etki edeceği kestirilememektedir. Bu durumda iz ve çukur kalmasına neden olmaktadır. Her dondurma yönteminden sonra iz kalmaz. Ancak iz kalma riski yüksek olmasından dolayı önerilmemektedir.

Plazma ile Ben Aldırma

Plazma ile ben tedavisi yüzeysel benlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Açık ve koyu renkli bütün yüzeysel benlerde plazma tedavisi uygulanabilmektedir.

Havayı plazmaya dönüştüren bir cihaz yardımı ile ben dokusunun buharlaştırılması şeklinde uygulanmaktadır. Yüzeysel benlerin tedavisi yanında leke tedavisinde de plazma yöntemi uygulanmaktadır.

Radyo Frekansla Ben Aldırma

Radyo frekans cihazı radyo dalgalarını ısı enerjisine dönüştüren bir cihazdır.   Cihaz çok hassas olarak ayarlanabilmektedir. Böylece benler ciltten milimetrik olarak buharlaştırılmaktadır. Bu sayede iz kalma riski en aza indirilmektedir.

Yüzeysel, kabarık, açık renkli, koyu renkli tüm benler radyo frekans yöntemi ile ameliyatsız olarak tedavi edilebilmektedir. Büyük benlerin tedavisinde bile radyo frekans yöntemi kullanılabilmektedir.

rf-ile-ben-aldirma-oncesi-sonrasi-resimler
Radyo Frekansla Ben Aldırma

Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır Mı?

Ben tedavisi uygun yöntemle yapılırsa tedavi sonrasında ya hiç iz kalmaz ya da ancak konuşma mesafesinden fark edilecek hafif bir iz kalabilir. Uygun yöntemin seçilmesi kadar doktor tecrübesi de iz kalıp kalmamasında etkilidir.

İdea Klinik şubelerin ben tedavisi medikal estetik uzmanları tarafından yapılmaktadır. İdea kliniklerde yapılan ben tedavilerine ait görsellere ulaşmak için tıklayınız.

 Ameliyatsız Ben Aldırırken Acı Hissedilir Mi?

Ameliyatsız tedavilerde kesi ve dikiş olmaması sayesinde büyük çaplı bir acı yaşanmaz. Tedavi sırasında minimal bir acı yaşanır. Hiç acı yaşamak istemeyen bireyler için tedavi lokal anestezi uygulanarak yapılır. Bu sayede ben aldırma işlemi hiç acı hissedilmeden yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir