Hemanjiom

Özellikle yeni doğan bebeklerde görülen hemanjiomlar ameliyatsız yöntemlerle estetik bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Hemanjiom (Damar Beni) Tedavisi

Hemanjiom

Hemanjiomlar, özellikle çocuklarda görülen damarların  belli bir alana toplanmasına bağlı olarak ortaya çıkan iyi huylu tümörledir.  İyi huylu olmasında karşın yüz bölgesi gibi göz önünde alanlarda ortaya çıkan hemanjiomlar bebeğin ve çocuğun büyümesi ile estetik kaygıya neden olabileceği için tedavi ettirilmek istenir. Hemanjiom Nedir? Kırmızı renkte, ciltten hafif kabarık, sınırları …

Devamını Oku

Ben Aldırma Hakkında Merak edilenler

En İyi Ben Aldırma Yöntemi Hangisidir?

En iyi ben aldırma yöntemi kişinin beninin yapısına en uygun olan yöntemdir. Bu nedenle en iyi yöntem şudur diye bir cevap verilmesi doğru değildir. Tedavi yönteminin belirlenmesi için benin yapısının incelenmesi gerekmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır Mı?

Ben tedavisi sonrasında iz kalıp kalmayacağı benin uygun yöntemle alınıp alınmadığı ve doktor tecrübesi ile alakalıdır. Eğer benler uygun yöntemle ve tecrübeli bir doktor tarafından alınırsa ya hiç iz kalmaz ya da ancak konuşma mesafesinden belli olacak hafif bir iz kalır. İz kalmaz garantisi verilmesi gerçeklikten uzak bir yaklaşımdır.

Ben Aldırmak Kansere Neden Olur Mu?

Halk arasında ben aldırmanın kansere neden olduğu düşünülmektedir. Oysa bilimsel olarak böyle bir bilgi doğru değildir. Bilakis benin alınması olası kanserleşme riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Ben Aldırma da Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

İDEA şubelerinde dünyada güncel olarak uygulanan bütün ben alma yöntemleri kullanılmaktadır. Kliniklerimizde kullanılan yöntemler; lazer, radyo frekans, plazma, elektro koterdir.