Siğil

HPV virüsüne bağlı olarak ciltte oluşan siğiller radyo frekans yöntemi ile dakikalar içerisinde estetik bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Lazerle Siğil Tedavisi Yapılır Mı?

lazerle siğil tedavisi

Siğiller toplumda pek çok insanda gördüğümüz cilt lezyonlarıdır. Bu cilt lezyonlarının ortaya çıkmasından HPV isimli bir virüs sorumludur. Virüs kaynaklı bu lezyonların tedavi edilmedikçe yayılma ve başka insanlara bulaşma riski bulunmaktadır. Tedavisi ise oldukça kolay ve pratiktir. Lazer yöntemi ile siğil tedavisi dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. Üstelik tedavi sonrasında iyileşme tamamlandığında …

Devamını Oku

Siğil Tedavisi

parmakta siğil

Siğiller sağlık açısından herhangi bir riske neden olmasa da estetik açıdan rahatsızlığa neden olan lezyonlardır. Özellikle siğiller görünür bir alanda olduğunda tıpkı büyük bir ben gibi estetik olarak rahatsız edicidir. Bu lezyonlarla toplumda sıklıkla karşılaşılaşılabilir. Yapısal olarak deriden kabarık, pütürlü ve iyi huylu lezyonlardır. Siğiller, HPV yani Human Papilloma virüsüne …

Devamını Oku

Ben Aldırma Hakkında Merak edilenler

En İyi Ben Aldırma Yöntemi Hangisidir?

En iyi ben aldırma yöntemi kişinin beninin yapısına en uygun olan yöntemdir. Bu nedenle en iyi yöntem şudur diye bir cevap verilmesi doğru değildir. Tedavi yönteminin belirlenmesi için benin yapısının incelenmesi gerekmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır Mı?

Ben tedavisi sonrasında iz kalıp kalmayacağı benin uygun yöntemle alınıp alınmadığı ve doktor tecrübesi ile alakalıdır. Eğer benler uygun yöntemle ve tecrübeli bir doktor tarafından alınırsa ya hiç iz kalmaz ya da ancak konuşma mesafesinden belli olacak hafif bir iz kalır. İz kalmaz garantisi verilmesi gerçeklikten uzak bir yaklaşımdır.

Ben Aldırmak Kansere Neden Olur Mu?

Halk arasında ben aldırmanın kansere neden olduğu düşünülmektedir. Oysa bilimsel olarak böyle bir bilgi doğru değildir. Bilakis benin alınması olası kanserleşme riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Ben Aldırma da Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

İDEA şubelerinde dünyada güncel olarak uygulanan bütün ben alma yöntemleri kullanılmaktadır. Kliniklerimizde kullanılan yöntemler; lazer, radyo frekans, plazma, elektro koterdir.